Jdi na obsah Jdi na menu
 


VLNA UPÍRSTVÍ V ČESKÝCH ZEMÍCH
Mezitím co upalování čarodějnic bylo obvyklé za středověku a v sedmnáctém století, úplnou pohromou pro decimování upírů bylo 18 a 19 století. V Čechách to bylo především Olomoucko, Praha a okolí, Polabí, Šumava a Krkonoše. Tehdy zaplavila Evropu přímo vlna upírství a na vampýry - živé či mrtvé byly pořádány doslova hony.

Podivné nálezy v hrobech
Hroby neživých byly exhumovány, srdce probíjena kůly, těla čtvrcena a často i pálena. Podle záznamů soudců, biřiců, policie, vojáků, církve, lékařů a katů, byli mrtví v hrobech ve skvělé tělesné formě, ti co umřeli jako staří, měli mladistvý vzhled, pevné svaly a napnutou kůži bez vrásek, jejich těla byla plná čerstvé pulzující krve. Těla nezapáchala, naopak vydávala fialkovou vůni. Zvířata se v blízkosti otevřených hrobů plašila. Lékaři považují upíří expansi v osmnáctém a první třetině devatenáctého století za epidemii, podobnou moru.

Upíři v Čelákovicích
Nejznámější upírskou aférou poslední doby je objev hrobů upírů poblíž Prahy v Čelákovicích. Poprvé jsem se o existenci upírů v Čelákovicích dověděl z. vědecké zprávy. V červenci roku 1966 bylo v Čelákovicích narušeno kostrové pohřebiště na pozemku č.2995. Pohřebiště narušil na své zahradě František Zmek výkopem pro vodovod .Nález byl oznámen nynějšímu řediteli městského muzea v Čelákovicích panu doktorovi Jaroslavu Špačkovi a ten z pověření AÚ ČSAV v Praze na uvedeném místě provedl záchranný výkop.
Celkem bylo odkryto 11 hrobových jam,v nichž bylo pohřbeno 12 jedinců .Na všech kostrách jsou patrné známky protivampýrického zásahu,v několika případech kombinovaného .Datace nálezu:pravděpodobně počátek 11,století……

Odborníci zatím kroutí hlavami
Tímto na první pohled poněkud fantaskně vyhlížejícím prohlášením začíná obsáhlá zpráva uveřejněná v roce 1967 v tak střízlivém periodiku ,jako je časopis Národního muzea v Praze .Od té doby pokračují výzkumy jak dané lokalitě, tak v blízkém okolí. Tak byly například i v Lysé nad Labem, či Staré Boleslavi objeveny pracovníky čelákovického muzea nedávno hroby podobného typu, údajně též se známkami protivampýristických zásahů.
Zmíněné objevy jsou čas od času publikovány v tisku a i ve 21. století lákají do okolí Čelákovic desítky odborných i amatérských lovců upírů, či upířích artefaktů, kteří systematicky prohledávají krajinu a pátrají po sebemenší stopě upíra.
Díky objevům v Polabí se však můžeme i dnes potají otřásat hrůzou z nepoznaného, protože ani těm nejerudovanějším odborníkům se pro dotyčné nálezy nepodařilo nalézt přesvědčivé vysvětlení.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: jsem upír

(eii, 6. 3. 2014 20:24)

jak to že žiješ tak dlouho když jsi upír a proč do čr jse přistěhovaly?

Re: jsem upír

(eii, 6. 3. 2014 20:24)

jak to že žiješ tak dlouho když jsi upír a proč do čr jse přistěhovaly?

Re: jsem upír

(Tvoje máma, 14. 3. 2014 13:24)

Tolik času se naučit česky...

Re: jsem upír

(Vikror R, 10. 6. 2016 22:49)

No dietka zas hrozná není krev jako krev i když lidskej cholesterol nebudu si hrát na andělíčka taky jsem udělal v minulosti pár hnusáren a v jistých dobác si to někdy upír ani neuvědomuje osobnost se furt mnění, jinak Rumunsko, hele není jediná zemně a kdo kdy tvrdí že upíři hned pocházej z Transylvanie Vlad Tepich Drákula-narážeč hele pruda.A krev sající monstrum už taky nejsem vipadám normálně jako vy lidi takže mne potkat se akorát posereš smrady, když nejsem koupanej a vypranej!"

Re: Re: jsem upír

(Viktor R, 10. 6. 2016 22:56)

Jinak česky fak neumíš ty upírko mne je 960 *1056 nauč se dataci pindulo

Re: Re: Re: jsem upír

(anonym, 25. 10. 2016 0:48)

Jak mužem vědět že si upír. Email- monikapovolna120@seznam.cz

upíří vláda

(REBECA, 25. 8. 2014 10:35)

upíři se mnou znovu povstanou v roce 1.1.2015

Re: upíří vláda

(Richard, 27. 8. 2014 0:54)

PLS nemohl bych se přidat ??

Re: Re: upíří vláda

(Alfa, 20. 9. 2014 20:49)

Nevím pro koho to je přidat se určené

Re: upíří vláda

(Vikouš R, 10. 6. 2016 22:34)

Jasně povstanou co jsi zač tak proč jme teda nepovstali ha ha utopie naší rasi naše rasa fakt upadá ha ha ani přes vou dokonalost nejsme dokonalí jasně jme druh co vydrží ledasco umíme obstát v extrémech jasně ale i kdyby lidi vychcípali a uvolnili naší rase místo nikdy v rámci naší dlouhověkosti nebudeme mocz zaujmou celosvětovou populaci lidí protože co bychom žrali hm ty vole možná budeme moct žít v klidu ale co z toho když se nemužeme rošířit aniž bychom narušili celkouvou druhovou stabilitu

vlkodlak

(werewolf4199, 11. 12. 2013 17:49)

Ja jsem vlkodlak a upiry nesnasim!!!(Jestli je nekdo z vas upir tak vas roztrham!)

Re: vlkodlak

(Violet, 11. 12. 2013 20:24)

Já jsem upír ale proti vlkodlakům nic nemám, znám jednoho vlkodlaka a ten mi pomáhá a já zase jemu. Je to divné ale připadá mi že všichni kolem mě jsou strašně slabí a mohla bych i všem kolem sebe utrhnout hlavy ale já to nedělám nejsem taková já nezabíjím lidi ani vlkodlaky. Stejně by si mě nikdy nenašel a mám spoustu přátel jsou to lidi, upíři i vlkodlaci a kdyby mi někdo ublížil tak ho zabijou ale asi jejich pomoc nebudu potřebovat jsem z nich nejsilnější. Jestli mě budeš chtít roztrhat tak ti utrhnu hlavu i když se mi moc nechce ale když mě budeš chtít zabít tak nemám na vybranou.

chci být UPÍR!!!!

(chci být UPÍR!!!, 10. 2. 2014 0:12)

jak jsi to poznal/a že jsi UPÍR? :)

Re: Re: vlkodlak

(lucka, 25. 4. 2014 19:18)

No jasne

Re: Re: vlkodlak

(Vikouš R, 10. 6. 2016 22:19)

Violet a ti jsi fak upír a znáš vlkodlaky hustý já neznám ani jednoho smůla co mne 960 kolko tobě kočko jestli teda fak upír jsi jinak já mám taky přátele mezi lidma ale už je votravuju furt škemrat vyperte mi, mužu se umejt jo jasně snažej se to překousnout ale pruda to jak mi pomáhaj a já sám jim zato nemám co dát votravný jasně lidi si maj pomáhat samo jink už jsem viděl dost ale i málo vlkodlaka chci poznat ale žádnej žhavej na to aby se sám nechal o demne zmerknout

Re: vlkodlak

(PerlickaPerli@seznam.cz, 14. 2. 2014 15:03)

A jak vypadáš Vlkodlaku ?

Re: vlkodlak

(Vikouš R, 10. 6. 2016 22:05)

Páni proč bys mne trhal ty vole nechápu nic jsem ti neudělal a jestli fakt jsi super já vlkodlaka nikdy za 960 let co žiju neviděl proč nás tak nesnášíš ne všichni jme zrůdy jinak jaký to je taky tě někdy sere život vlastně mne ona vší existence jinejd drůhů docela zajíma jak vlastně žijete psy stárnou 7 rychleji než lidi jak to vlasně máte vy vlčiska ta transmutace mne fakt zajímá protože já sám se v netopýra nijak nemněním a neznám ani nikoho z našich co by to uměl fakt se lidi mněníte ve vlky, já si myslel že to jsou jen pohádky vlastně bych vlkodlaka poznat chtěl jinak pěkná vlkodlačka by se pro upíra nenašla co by si chtěla za experimentovat umět se měnit ve zvíře musí bejt fakt paráda věčne divokej a na čtyřech terén pod tlapama umím si to představit hustý jak dlouho žijete asi né tak jako my, jinak život v podobě zvířete páni já si vždy myslel že to je vzteklinou kdy člověku hrábalo a kosnutím nakazil další lidi co pak začalo taky hrabat fakt se mněníte jen za úplnku nebo kdy chcete jako ve twilight saga hustý máte blechy jasně jsou šanpóny jinak vám se musí žit líp něž nám můžete chodit do prááce já ne je to vopruz ty asi máš občanku vid bože vlkodlak paráda jasně život má svý mouchy ale pořád lepší než upír fak jsi a nebo si děláš prdel vocasatej zmetku chlupatej zmetku tady to jeden nepozná

Jak se stát upírem,nevíte ?

(Adéla hájková, 11. 12. 2013 20:17)

Prosím poradte mi jakse stát upírem z the vampire diaries díky

Re: Jak se stát upírem,nevíte ?

(Hybri, 31. 12. 2013 21:39)

Jsem taky posedlý upíry z Upířích deníků :DDD.....

Re: Re: Jak se stát upírem,nevíte ?

(PerlickaPerli@seznam.cz, 14. 2. 2014 15:32)

Filmama se neřiďte to sou výmysli. Čtěte rukopisy a historii


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15

následující »