Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ph.D. Stephen Kaplan
Tento muž je znám ve více oborech. Za svého života napsal několik knih (Vampires Are,The Amityville Horror Conspiracy, ...), přičemž kniha The Amityville ... byla vydána roku 1995, kdy, krátce na to, Kaplan zemřel na infarkt.

Dále je znám jako vampirolog a hlavně zakladatel Vampire Research Center - VRC (+,- Upíří Výzkumné Středisko) v Elmhurst, New York (stát v USA). Tvrdil, že zná osobně některé upíry, a že ví o 36 upírech, kteří žijí v Los Angeles.

O VRC se toho alespoň mně nepodařilo moc zjistit, vlastně skoro nic. Nemá žádné své stránky a informace nejsou.
Snad jen adresu:
The Vampire Research Center
PO Box 252
Elmhurst, NY 11373

Ale kdo ví, jestli ještě vůbec funguje.
Lovec upírů Seán Manchester si myslí, že se jeho společnost nezabývá/nezabývala skutečnými upíry, nýbrž lidmi, kteří si o sobě myslí, že jimi jsou:

Otázka: Máte nějaký kontakt nebo spojení s americkým výzkumníkem Stephenem Kaplanem a jeho VRC?

Odpověď od Seána Manchestera: Dopisoval jsem si se zesnulým Stephenem Kaplanem během roku 1970 a poté i 1980, ale přestal jsem tehdy, co jsem mimo veškerou pochybnost zjistil, že se to Kaplanovo "Vampire Research Centre" zabývalo vampiroidism (angl. výraz pro lidi myslící si, že jsou upíři - pozn. překladatele) a ne upírstvím. Podívejte se na Vampiroidism Defined pro vysvětlení rozdílu. On ani VRC se nikdy se skutečným upírem nekontaktovaly. ... ... Zdá se, že zkoumá lidské bytosti s fanatickými osobnostními poruchami. Je to až příliš zjevné z jeho publikované práce a ještě ve výstřižcích z tisku, které čas od času VRS (Vampire Research Society - pozn. překladatele) poslal. ...

Pokud jde o mě, nevím, zda se zajímal oty lidské či opravdové upíry, ale je jeden z nejznámějších vampirologů, takže ho sem dávám.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Free XEvil Demo is decoding 99% types of captcha

(Latonyadig, 27. 3. 2018 20:00)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

Napier - novozélandské městečko

(5eveline5, 18. 8. 2016 10:30)

Ahoj, nedávno jsem četla v červnovém vydání časopisu Enigma, že na obyvatele Napieru něco a nebo někdo útočí. Oběti byly surově pokousány na obličeji a krku. Avšak nikdo neví zda se jedná o opravdové upíry a nebo o nemocné lidi, kteří si myslí, že jsou upíři a nebo jestli zde neřádí nějaká nemoc. Ráda bych se zeptala, jestli o tom někdo neví něco víc. Předem děkuji za odpověď (teda pokud nějaká bude :D )

lidi nechápu

(Vikouš R, 29. 5. 2016 13:07)

Nechápu vás lidi - proč tohle chcete -žít na úkor života jiných zabíjet a pít krev to jste na bednu,chápu možná chcete bejt těmi hodnými upíry co nikomu neubližujou, ale i tak chápu že aby mohlo něco žít musí i něco zemřít koloběh života,ale tohle není život, jasně tyhle věci už ani moc na ulici nejdou ale i tak upíry se stát nejde je to iluze, kvuli které mrhate svými životy žijete jen jednou a to ještě krátceZnáš pár upírů, Lulínku?

(Míša, 24. 2. 2014 0:20)

Já zase znám autora článku - totiž SEBE - a nepřipadá mi, že bych kdy dřív byla na tomhle webu!
Co už je jednoduššího, než uvést u té vaší kopírovačky odkaz na zdroj?! Ani po nikom nechci, aby mi psal o svolení - jen ten zdroj a i na to prdíte z vysoka! :-/
http://ghostsarewherever.blog.cz/0709/ph-d-stephen-kaplan-vampirolog-muj-clanek
http://hierarchie.blog.cz/0709/vampirolog-ph-d-stephen-kaplan-muj-clanek

fdzj

(Lulínek , 15. 2. 2011 18:24)

já taky znám pár upírů ale jsou v ČR což je trochu problém

Re: fdzj

(Klára Salvatore, 4. 3. 2013 19:41)

ano, například jaký? ráda bych se seznámila.... být upírem je můj sen posledních 3 let :D

Re: Re: fdzj

(Katherine, 30. 6. 2013 11:09)

Ach pro pana krale....... proc by chtel byt zdravy clovek upirem? Citis se malo oblibena nebo chces byt nesmirne pritazliva a supersilna - nebo jine nesmysly? Chces byt dokonce nesmrtelna? :D..... Proto uz tri roky planujes, jak se stat upirem a mrhas tak svuj cas? Vtipne.

Re: fdzj

(Terry, 9. 8. 2013 14:53)

Nevim jestli upíři existujou, ale určitě nevěřim že nějakýho znáš.

Re: fdzj

(..., 16. 11. 2011 18:40)

napriklad?