Jdi na obsah Jdi na menu
 


VLNA UPÍRSTVÍ V ČESKÝCH ZEMÍCH
Mezitím co upalování čarodějnic bylo obvyklé za středověku a v sedmnáctém století, úplnou pohromou pro decimování upírů bylo 18 a 19 století. V Čechách to bylo především Olomoucko, Praha a okolí, Polabí, Šumava a Krkonoše. Tehdy zaplavila Evropu přímo vlna upírství a na vampýry - živé či mrtvé byly pořádány doslova hony.

Podivné nálezy v hrobech
Hroby neživých byly exhumovány, srdce probíjena kůly, těla čtvrcena a často i pálena. Podle záznamů soudců, biřiců, policie, vojáků, církve, lékařů a katů, byli mrtví v hrobech ve skvělé tělesné formě, ti co umřeli jako staří, měli mladistvý vzhled, pevné svaly a napnutou kůži bez vrásek, jejich těla byla plná čerstvé pulzující krve. Těla nezapáchala, naopak vydávala fialkovou vůni. Zvířata se v blízkosti otevřených hrobů plašila. Lékaři považují upíří expansi v osmnáctém a první třetině devatenáctého století za epidemii, podobnou moru.

Upíři v Čelákovicích
Nejznámější upírskou aférou poslední doby je objev hrobů upírů poblíž Prahy v Čelákovicích. Poprvé jsem se o existenci upírů v Čelákovicích dověděl z. vědecké zprávy. V červenci roku 1966 bylo v Čelákovicích narušeno kostrové pohřebiště na pozemku č.2995. Pohřebiště narušil na své zahradě František Zmek výkopem pro vodovod .Nález byl oznámen nynějšímu řediteli městského muzea v Čelákovicích panu doktorovi Jaroslavu Špačkovi a ten z pověření AÚ ČSAV v Praze na uvedeném místě provedl záchranný výkop.
Celkem bylo odkryto 11 hrobových jam,v nichž bylo pohřbeno 12 jedinců .Na všech kostrách jsou patrné známky protivampýrického zásahu,v několika případech kombinovaného .Datace nálezu:pravděpodobně počátek 11,století……

Odborníci zatím kroutí hlavami
Tímto na první pohled poněkud fantaskně vyhlížejícím prohlášením začíná obsáhlá zpráva uveřejněná v roce 1967 v tak střízlivém periodiku ,jako je časopis Národního muzea v Praze .Od té doby pokračují výzkumy jak dané lokalitě, tak v blízkém okolí. Tak byly například i v Lysé nad Labem, či Staré Boleslavi objeveny pracovníky čelákovického muzea nedávno hroby podobného typu, údajně též se známkami protivampýristických zásahů.
Zmíněné objevy jsou čas od času publikovány v tisku a i ve 21. století lákají do okolí Čelákovic desítky odborných i amatérských lovců upírů, či upířích artefaktů, kteří systematicky prohledávají krajinu a pátrají po sebemenší stopě upíra.
Díky objevům v Polabí se však můžeme i dnes potají otřásat hrůzou z nepoznaného, protože ani těm nejerudovanějším odborníkům se pro dotyčné nálezy nepodařilo nalézt přesvědčivé vysvětlení.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

jak

(Izabela, 20. 8. 2012 11:00)

Ahoj chci se zeptat jak se stát upírem a jestli sou upíři ve městě ménem Most odepište prosím děkuji...

Kdo jsem??!!

(Lilly, 11. 8. 2012 11:16)

Mám podezdření že jsem upír ale nevím to jistotou když mě má matka porodila hned mě odložila, 2 roky jsem neměla nikoho jako rodinu až si mě jednoho dne vzali nějácí lidé teď je mi 12 let a dloumám nad tím vším co byly moji rodiče zač? Ale teď k věci když mi bylo pět byla jsem vbelice divné děvče snažlila jsem se ke všem chovat co nejlím ale i přesto se ode mě všichni drželi dál a tak to je až do teď jako bych pro nně byla jinánewím když mi bylo 7 matka my řekla že když si mě brali vychovatelky jí řekli jen pár informací : Otec byl vietnamec (černovlasí) a matka češka (rusovlasá) důvod proč si mě nenechali byl neznámí prí hned po porodu matka i otec odešli a nechali mě v porodnici pak už se neukázali. Jenou když mi bylo šest hrála sem si z mou sestřenkou které bylo 5 byly sme v takovém stanu a hráli sme si z jednou panenkou najednou sem té panence utrhla hlavu to je ještě docela normalní potom se mě zeptala proč sem to udělala ja jí chitla a ošklive jsem jí kousla přímo pod tvář ona začala plakat a byla sem zase sama :( newím proč se mi to děje každou noc se mi zdají krvavé sny je to strašné newím co ot ma znamenat :( můj nejhorší sen byl o tom že jsem ze zastřelila ty sny jsou tak skutečné někdy si řikám jestli jsou to opravdu jen sny :'/ poraťe mi někdo prosím chci znát svou minulost!?

SA

(VEVI, 8. 8. 2012 17:34)

ČAU LIDI.....CHCI BÝT UPÍRKA.....JESTLI STE NĚKDO Z OLOMOUCE UPÍR TAK MĚ PROMĚŇTE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

.........

(Marrine, 31. 7. 2012 13:13)

Ahoj lidi,nevím jestli upíři fakt existují,ale vy co tu píšete cituji Já jsem upír atd. si podle mého názoru vymýšlejí . Poslední dobou se snažím najít o nich co nejvíce informací,ale kde jsou upíří,to je ta hlavní otázka co všechny zájímá.jsou vyhuběni nebo se schovávájí v černých koutech ? Podle plno historek atd. jsou tady ... někteří lidi to neberou vážně a dělají si s toho srandu jako někteří tady.

chci být upír

(Klára , 30. 6. 2012 22:38)

Nevím jak vás ale mě upíři přitahují a být jedním z nich je sen a probírám takový výzkum a ti co říkají že jsou upíři by mohly být tam kde žijí sou dost podivuhodné články.

.....

(Bubu, 19. 6. 2012 14:42)

Děcka nekoukejte na Stmívání,Upírské denníky,atd...jsou to jen pohádky na dobrou noc.Kdyby někdo z Vás potkal upíra tak se zeserete strachy!!!!!!!!!!!Měli by ste jít spíš ven hrát si než přemýšlet nad něčím co NEEENNNÍÍÍÍÍÍÍ!!!!!!!!!!!!

sem upirka

(katka, 10. 4. 2012 16:31)

LIDI JESTLI STE UPIRI TAK KDE UPIRI ZIJOU JA SEM UPIR A ZIJU V CELAKOVICICH

Re: sem upirka

(Valek, 13. 4. 2012 19:13)

pokud vás někoho pravdu zajímají upíři navštivte kraj prahy Zličín hodně se tu psala historie této rasy

...

(neví, 2. 8. 2011 17:10)

Takže myslíte (jakože vážně) že je nějaká šance že upíři a podobný potvory existujou? :O

Re: ...

(katka, 10. 4. 2012 16:23)

JO

Re: ...ano

(Buffy Summers, 11. 3. 2012 18:50)

Jasne ze existuji?

sem upirka

(katka, 10. 4. 2012 16:20)

sem upirka ale tak moc po krvi netouzim kecam touzim po ni silene

moc prozkoumavam upiry na pocitaci

(katka, 10. 4. 2012 16:18)

vim ze moc touzi po krvi mam doma i panenku menuje se draculaura

Premozitelka upírů

(Buffy summers, 11. 3. 2012 18:47)

Dnes večer jdu na hlídku,kdyby jsem zakolikovala,nejaké upíry tak písnu.

---------

(-----, 11. 2. 2012 17:31)

Pokut něco takového existuje, bylo by rozhodně fascinující se s tím potkat!!!!!!!!

prosím

(aneta, 30. 1. 2012 19:37)

nevíte prosím jak se stát upírem moc bych chtšla být upírem

...

(, 1. 5. 2011 13:37)

Nenávidím upíry...

Re: ...

(buffy, 11. 1. 2012 14:49)

počkat já vlastně v poslední době jsem se zlepšila v těláku jednpho kluka jsem přehodila přes celé hřiště a běhám strašně rychle vypadá to že jsem přemožitelka pořád se mi do snů dostává nějaký upír a vypadá jako spike a angel z buffy přemožitelky upírů a zjistila jsem od mamky že mé pravé jméno je buffy mé příjmení je summersová a jsem z anglie naučila jsem se perfektně česky a umím taky skvěle anglicky je to divné

Re: Re: ...

(buffy, 11. 1. 2012 14:52)

jo a taky jsem s někím šla na hlídky v noci a potkala jsem párek upírů myslím že to byl spike ten s kterým jsem šla

vampire

(klaudie, 9. 11. 2010 12:09)

miluju upiri


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15

následující »