Jdi na obsah Jdi na menu
 


VLNA UPÍRSTVÍ V ČESKÝCH ZEMÍCH
Mezitím co upalování čarodějnic bylo obvyklé za středověku a v sedmnáctém století, úplnou pohromou pro decimování upírů bylo 18 a 19 století. V Čechách to bylo především Olomoucko, Praha a okolí, Polabí, Šumava a Krkonoše. Tehdy zaplavila Evropu přímo vlna upírství a na vampýry - živé či mrtvé byly pořádány doslova hony.

Podivné nálezy v hrobech
Hroby neživých byly exhumovány, srdce probíjena kůly, těla čtvrcena a často i pálena. Podle záznamů soudců, biřiců, policie, vojáků, církve, lékařů a katů, byli mrtví v hrobech ve skvělé tělesné formě, ti co umřeli jako staří, měli mladistvý vzhled, pevné svaly a napnutou kůži bez vrásek, jejich těla byla plná čerstvé pulzující krve. Těla nezapáchala, naopak vydávala fialkovou vůni. Zvířata se v blízkosti otevřených hrobů plašila. Lékaři považují upíří expansi v osmnáctém a první třetině devatenáctého století za epidemii, podobnou moru.

Upíři v Čelákovicích
Nejznámější upírskou aférou poslední doby je objev hrobů upírů poblíž Prahy v Čelákovicích. Poprvé jsem se o existenci upírů v Čelákovicích dověděl z. vědecké zprávy. V červenci roku 1966 bylo v Čelákovicích narušeno kostrové pohřebiště na pozemku č.2995. Pohřebiště narušil na své zahradě František Zmek výkopem pro vodovod .Nález byl oznámen nynějšímu řediteli městského muzea v Čelákovicích panu doktorovi Jaroslavu Špačkovi a ten z pověření AÚ ČSAV v Praze na uvedeném místě provedl záchranný výkop.
Celkem bylo odkryto 11 hrobových jam,v nichž bylo pohřbeno 12 jedinců .Na všech kostrách jsou patrné známky protivampýrického zásahu,v několika případech kombinovaného .Datace nálezu:pravděpodobně počátek 11,století……

Odborníci zatím kroutí hlavami
Tímto na první pohled poněkud fantaskně vyhlížejícím prohlášením začíná obsáhlá zpráva uveřejněná v roce 1967 v tak střízlivém periodiku ,jako je časopis Národního muzea v Praze .Od té doby pokračují výzkumy jak dané lokalitě, tak v blízkém okolí. Tak byly například i v Lysé nad Labem, či Staré Boleslavi objeveny pracovníky čelákovického muzea nedávno hroby podobného typu, údajně též se známkami protivampýristických zásahů.
Zmíněné objevy jsou čas od času publikovány v tisku a i ve 21. století lákají do okolí Čelákovic desítky odborných i amatérských lovců upírů, či upířích artefaktů, kteří systematicky prohledávají krajinu a pátrají po sebemenší stopě upíra.
Díky objevům v Polabí se však můžeme i dnes potají otřásat hrůzou z nepoznaného, protože ani těm nejerudovanějším odborníkům se pro dotyčné nálezy nepodařilo nalézt přesvědčivé vysvětlení.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Moc :)*

(tereza, 7. 11. 2013 17:57)

Hej holka nechlastej tolik co to píšete za sračky zčervenaly mi oči,jsem neuvěřitelně rychlá :D:D:D taky bych chtěla být upír ,ale upíří nejsou a ty se běž léčit,protože vypustit z úst takovou kravinu je na ústav

Re: Re: Re: Moc :)*

(sara, 25. 4. 2014 19:34)

Pravda

smutne

(smrtka, 25. 4. 2014 19:30)

Jestli chces umrit napi se krve mrtveho cloveka

hlupaci

(lucinda, 25. 4. 2014 19:16)

Kdyby nekdo kdokoliv (i ja) potkal upira posral by se. Upiri deniky jsou super ale vymyslela si je jen nejaka spisovatelka a pak to upravili reziseri a tak i twilight sagu. Upir neni smutny,osamely a hledajici lasku tak ty,ktere si to myslely maji smulu. Je to sajici monstrum a mozna ani neexistuje. Takze jestli nekdy potkate nekoho kdo saje nekomu krev UTECTE a jestli vam nekdo bude tvrdit,ze je upir a nemuze te promenit tak to neni zadny upir a k tomu upiri se spis strani lidem.

RE:hzv

(Eruvérë, 21. 4. 2014 7:39)

Chudáku ...:D

Upíři z Rumunska?

(Eruvérë, 21. 4. 2014 7:37)

Já, no spíše moji předkové se přistěhovali z Rumunska. Tak to bych asi taky měla být upír (:D) :F

kalenova salvatorova

(jassika , 5. 4. 2014 13:48)

jsem upir

ani.com11@seznam.cz

(anna, 5. 4. 2014 13:43)

upiri porad ziji na Cr nebou uz vymreli ?

upír

(hzv, 9. 3. 2014 12:41)

jestli jsou na světě upíři tak jsem blázen!

nikdy upírem nebudete

(Luc, 30. 1. 2014 5:01)

Jestli nějaký úpíři žíjí tak tady na této stránce mají dost snadných obětí který se jim přímo naservírují na zlatým podnose.....Njn naivní děcka nakažený stmíváním a upířima deníkama....ani nevíte co píšete...myslíte si, že upíři chtějí mezi sebe děcka jako jste vy? to jste naivní....achjooo je mi Vás líto...upřímně nikdy se upíry nestanete ani blbou náhodou...;)

Re: nikdy upírem nebudete

(PerlickaPerli@seznam.cz, 14. 2. 2014 15:21)

Ty si to vychytal.

Re: Re: nikdy upírem nebudete

(Luc, 27. 2. 2014 4:46)

*vychytala...Promiň ale mám pravdu...Kdybych byla upírem tak bych neproměnila nikoho z těch lidí co tu píšou...nikdo z nich si neuvědomuje ani co upír...Je to krvelačná bytost která touží po lidské krvi a zabíjí...nad tím ovšem nikdo z nich nepřemýšlel...nevím jestli by tyhle děcka chtěli mít na rukou cizí krev či krev svých blízkých....není to o ovládání je to tom, že pít krev je přirozený instikt něco jako u lidí se najíst a kdo vydrží hladový když je kolem Vás spousta jídla které si můžete vzít?...nikdo to nevydrží....

hovno

(judy, 21. 2. 2014 15:27)

to je nějaká blbost ste debilové co to se mame omrdat

Re: hovno

(jooooooooooooooooo, 21. 2. 2014 15:31)

jooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo mas pravdu

hmmmmmmmmmmmmmmmmm

(eliska , 21. 2. 2014 15:30)

hovno hono hovn

:(

(Violet, 25. 11. 2013 20:55)

Ahoj, proč se chcete stát upírem? Být člověk je lepší, vím to. Všichni vaši přátelé a rodina začnou umírat, já už skoro nikoho nemám jen 2 kámošky a část mé rodiny. Nemohu se ovládat mám chuť pořád někoho zabíjet ale snažím se to ovládnout. Bohužel nikdo nevíte jak vypadám asi před 50-ti lety jedna malířka namalovala obraz na kterém je má tvář a všichni co mě vidí chovají se ke mě divně a rodiče mi asi před rokem řekli že umírám celý rok jsem čekala a cítila jsem jako kdyby se v mém těle něco měnilo každý den kontroluji jestli jsem se nějak nezměnila jediné co se mění jsou moje zranění všechna mizí. Také se mi stalo že jsem šla do lesa a slyšela jsem vytí vlka ale vlk to nebyl kamarádka šla se mnou ale druhý den jí nikdo neviděl a od té doby jsem jí nikdy neviděla. Toto je pravda žádný výmysl.

Re: :(

(PerlickaPerli@seznam.cz, 14. 2. 2014 15:58)

Zajímavé

Kamoška

(lili, 31. 1. 2014 10:47)

Ahoj lidi moje kamrádka je upír a říkæ že její stvořitel ji řekl aby mě nepřemeňila atd. Je to možneé jestly ano tak mi napište . Děkuji

Re: Kamoška

(PerlickaPerli@seznam.cz, 14. 2. 2014 15:19)

Oni si vybírají koho promění.
Řekla bych, že ty co to právě chtějí nepromění.

To je zajímavé

(PerlickaPerli@seznam.cz, 14. 2. 2014 15:01)

Zajímalo by mě, jestli nějací upíři žijí...


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15

následující »