Jdi na obsah Jdi na menu
 


VLNA UPÍRSTVÍ V ČESKÝCH ZEMÍCH
Mezitím co upalování čarodějnic bylo obvyklé za středověku a v sedmnáctém století, úplnou pohromou pro decimování upírů bylo 18 a 19 století. V Čechách to bylo především Olomoucko, Praha a okolí, Polabí, Šumava a Krkonoše. Tehdy zaplavila Evropu přímo vlna upírství a na vampýry - živé či mrtvé byly pořádány doslova hony.

Podivné nálezy v hrobech
Hroby neživých byly exhumovány, srdce probíjena kůly, těla čtvrcena a často i pálena. Podle záznamů soudců, biřiců, policie, vojáků, církve, lékařů a katů, byli mrtví v hrobech ve skvělé tělesné formě, ti co umřeli jako staří, měli mladistvý vzhled, pevné svaly a napnutou kůži bez vrásek, jejich těla byla plná čerstvé pulzující krve. Těla nezapáchala, naopak vydávala fialkovou vůni. Zvířata se v blízkosti otevřených hrobů plašila. Lékaři považují upíří expansi v osmnáctém a první třetině devatenáctého století za epidemii, podobnou moru.

Upíři v Čelákovicích
Nejznámější upírskou aférou poslední doby je objev hrobů upírů poblíž Prahy v Čelákovicích. Poprvé jsem se o existenci upírů v Čelákovicích dověděl z. vědecké zprávy. V červenci roku 1966 bylo v Čelákovicích narušeno kostrové pohřebiště na pozemku č.2995. Pohřebiště narušil na své zahradě František Zmek výkopem pro vodovod .Nález byl oznámen nynějšímu řediteli městského muzea v Čelákovicích panu doktorovi Jaroslavu Špačkovi a ten z pověření AÚ ČSAV v Praze na uvedeném místě provedl záchranný výkop.
Celkem bylo odkryto 11 hrobových jam,v nichž bylo pohřbeno 12 jedinců .Na všech kostrách jsou patrné známky protivampýrického zásahu,v několika případech kombinovaného .Datace nálezu:pravděpodobně počátek 11,století……

Odborníci zatím kroutí hlavami
Tímto na první pohled poněkud fantaskně vyhlížejícím prohlášením začíná obsáhlá zpráva uveřejněná v roce 1967 v tak střízlivém periodiku ,jako je časopis Národního muzea v Praze .Od té doby pokračují výzkumy jak dané lokalitě, tak v blízkém okolí. Tak byly například i v Lysé nad Labem, či Staré Boleslavi objeveny pracovníky čelákovického muzea nedávno hroby podobného typu, údajně též se známkami protivampýristických zásahů.
Zmíněné objevy jsou čas od času publikovány v tisku a i ve 21. století lákají do okolí Čelákovic desítky odborných i amatérských lovců upírů, či upířích artefaktů, kteří systematicky prohledávají krajinu a pátrají po sebemenší stopě upíra.
Díky objevům v Polabí se však můžeme i dnes potají otřásat hrůzou z nepoznaného, protože ani těm nejerudovanějším odborníkům se pro dotyčné nálezy nepodařilo nalézt přesvědčivé vysvětlení.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Blbost ale i pravda.

(Natali.., 31. 10. 2013 11:54)

Ahoj lidi pokud můžu říct..Nechápu jak je možné že věříte (upířím deníkům,Twilight nebo Buffy..) vše jsou blbosti...upír se třpytí na Slunci děláte si srandu? -.- Mě velice baví číst o nich ale nikdy bych jimi nechtěla být ano je pravda že můžete žít dlouho nebo budete pít krev ale za jakou cenu? Víte jaká je to bolest vidět své blízké zemřít nebo ubližovat nevinému člověku jen proto aby ste ukojily vlastní chutě? Koukat se jim do očí..Neumím si představit takový život..ale k mé otázce jaký máte pocit když pijete z člověka? nebo zvířete? (pro upíry)...proč se chcete stát upírem? (pro lidi)..odpovídejte na můj osobní email: lamiatimor@seznam.cz...a pokud máte další zajmavosti o Wampírech také napište.. například nějaký váš příběh, nebo jak se jím stát. Cokoli chcete.

upíři

(vilda, 20. 10. 2013 17:05)

upir je stvoření které se múžou promněnit v natopíra a v človjeka.

:-)

(Nfury, 18. 10. 2013 8:50)

tak mě vypij ale tam dole mam tam toho dost

Oh...jak tomuhle můžete věřit...nebohé dívky..

(Laura Meliss, 12. 10. 2013 22:30)

Oh ....Lidé a vy co si hrajete na upíry...něco vám povím.
Vaše představa o upírech je mylná. Dávám přednost nazývání upírů vampýři. Mezi nimi není nějaký rozdíl.
Takový upír je sice magická bytost, ale ne tak jako si jí představujete. Nejsme nesmrtelní, nevstáváme z mrtvých, sluníčko ani stříbro či svěcená voda nás nezabije. Nebudu tu uvádět všechny vymyšlená fakta o upírech...mohlo by to být opravdu na dlouho. Vampýři se krmí lidskou i zvířecí krví (zvířecí ale není zrovna moc dobrá) kvůli energii z ní. Jíme i normální jídlo...jsme prakticky lidé co se živí energií různými způsoby..Nemusí to být jen krev, která nám jí poskytne. Energii máme například z pohlavního styku či různých druhů krmení..(Energetické, astrální, psychické atd..)
Ráda se směji podobným stránkám jako je tato.
Pokud ale chcete poznat pravé upíry...mám pro vás stránku...kde se toho o upírech dozvíte tolik...kolik potřebujete...:) http://vampire.wgz.cz/
PS: Né opravdu vás neproměním...K proměně jsou potřeba různé rituály, které zná málo jaký vampýr.

Re: Oh...jak tomuhle můžete věřit...nebohé dívky..

(Jirka, 14. 10. 2013 15:41)

Noo :DD Tak ty máš dost! :DDDDDDD

Miluju upíry

(upírka terinka, 24. 8. 2013 9:16)

Já o pravdu miluju upíry.Už od malička chci být jedním z nich.Upíři si u mně vysloužili respekt a jelikož mi je jen 11 nebojím se jich.Někdy si namlouvám že jsem opravdová upírka(bude to znít šíleně ale mám upíří zuby).Já prostě MILUJU UPíRY!!!!!!!!!!!

Re: Miluju upíry

(julca, 28. 9. 2013 11:11)

maš velke spicaky?

Re: Miluju upíry

(GABI, 11. 10. 2013 10:22)

JA TAKY JSOU KRASNÝ NA slunci

vlkodlaci

(jana, 11. 10. 2013 10:20)

vlkodlaci a upíři nebyli nejlepší prátele do dnes neví jewstli upíři jsou ale vlkodlaci ano ALE UPÍŘI MOŽNA JSOU někde daleko od české republiky

upíři

(bara, 11. 10. 2013 10:16)

milé děti a lidé jsem moc velka ale na upíry nevjeřim ale koukam na ně 19 00

pravda o opravdových upírech

(Laura Meliss, 24. 9. 2013 20:19)

Ahoj ..moje přezdívka je Lola..
a nedávno jsem vytvořila stránku...s opravdovými informacemi o upírech ...Ačkoliv mi dlouho trvalo...než jsem to někomu prozradila...já sama sem upír ..ale nebudu sem ani na mou stránku kterou vám sem dám psát opravdové jméno ...nechci aby o tom nikdo věděl..je to moc riskantní ..
zde http://vampire.wgz.cz/
je moje stránka a máte tu veškeré informace které chcete vědět..je to i pro adminku téhle stránky...která toho spoustu neví ;)
ale varuji holky co jsou poblázněné Twilight,Vampire Diares a podobnými fantasy příběhy ..tohle je krutá realita o upírech...a nejsou tak úžasní jak si myslíte ;)

upíři

(Isabela, 24. 8. 2013 18:48)

Jak zabít upira

Chtěla bych....

(Bella Cullen Swan, 20. 7. 2013 21:42)

Ahoj,
někdy bych taky chtěla být upírkou a být krásná, nestárnout, mít nadpřirozené schopnosti, rychlá, silná a mít potravu vlastně jenom z krve, ale chtěla bych jí být jenom když jsem rozzuřená abych toho dotyčného mohla uhodit tak silně jak mě naštval. Má to své výhody a nevýhody. Výc asi těch výhod. Akorát nechápu proč bych se kvůli tomu, že budu upír nemohla scházet s přáteli a rodinou. Ale asi bych to všem zatajila, aby si nemysleli že jsem blázen a hlavně abych je chránila ( před se bou). Spíš si myslim, že upíři neexistují. To se ale může kdykoli změnit.

Upíři

(Kája, 9. 7. 2013 21:31)

Popravdě? Na upíry jsem věřila, věřím a věřit i budu. Mím snem je alespoň potkat upíra, a ještě větší je, být ním. Pokuď nějaký existují, fakt bych je viděla. Nevíme, jestli jsou podobní jako v Upířich denícich| Twilight, kde si mužou vybrat jestli budou pít lidskou nebo zvířecí krev, kteří mužou na světlo pomocí kouzelných prstenu a tak. Nebo jsou to netvorové, kteří ubližují neviným lidem,vypadají jako kdyby byli z hororu, nemužou na slunce. A podobně. Nevím, jak si mám upíra představit, asi jen tak, že má špičaté zuby, pije krev, je nesmrtelný, nestarne. Ale na upíry stejně věřím, a stejně bych chtěla být jedním z nich. Až budu velká, kouknu se do nějakých "zahadních měst", třeba se něco najde. Hledám každý den, něco o upírech, snažím se něčemu přijít. Dokonce i sny, jak se stavám upírkou, se mi zdají. Klidně bych rodinu přeměla, pokuď by to znamenalo, že bych s nima musela žít navěky.
a vy, kteří tady píšete, že jste upíři,a nebo ti, kteří tady davají e-maily a podobně. VZPAMATUJTE SE! ano chcete se stat upírem, já též. Ale jak víte, že zrovna za obrazovkou je upír, a ne nějaký 60-ti letý pedofil?! prosím, přemýšlejte něž někomu začnete psát udaje .
Jinak. Můj sen = stát se upírem. :)

Arcanum arcanissimum

(Magdalena, 25. 6. 2013 16:10)

Žít v 21. století není zrovna procházkou růžovou zahrádkou, ale ono celkově žít v jakékoliv době nebylo o moc jednodužší. Máme takové technologie o kterých si lidé mohli před sto lety nechat jen zdát. Kdyby jim někdo řekl že máme mobilní telefony, televize, že se dá dostat na měsíc a na mars, že v tomhle století jsou na celém světě mladé dívky, které našly zalíbení ve vampirismu, kroutili by hlavou a dotyčného co by to vyprávěl, jak to bude za 100 let by upálili za "čarodejnictví" a možná i bláznoství. Osobně si myslím, že je mnohem lepší když si 16. ti leté devčata čtou todle a případně si čtou i různé články ze starých dob a zajimají se o něco jiného než je jen fcbook a podobné "společenské" stránky. Aspoň se zajímaté o něco jiného. Bohužel kdo ví jestli "upíři" doopravdy existují. Myslím si, že jsou věci mezi nebem a zemí, ale proč tady děvčata píšete že se chcete stát "upírem"? Kdybyste neviděli tyto romantické filmy a seriály, chtěly byste se stát tímto nadále?A co to vlastně ve skutečnosti je, "upír"?Živí se krví, je nesmrtelný, má ňáké nadání, je krásný, vášnivý atd. Není zase naopak krásné být smrtelným a užívat si každý den jako by byl náš poslední?Žít tak naplno, užívat si každého okamžiku, protože nikdy nevíme kdy může nastat ten náš čas. Není právě krása v tom našem "lidském" životě. Každý okamžik je jen jednou, jen jednou ho ucítíme a zažijeme, každá minuta je jedinečná a nová, která už nikdy nebude stejná. Není krásné zestárnout a vidět vyrůstat děti a vnoučata?Myslím si,že jestli opravdu existují upíři,nezávidí oni nám? My lidé máme jednu z několika hrozných vlastnotí a tou je, že nikdy nebude spokojení s tím co právě máme. Vždy budeme chtít něco extra. Takhle nikdy nebudeme spokojení. Musíme se naučit si užívat to co mamé a být za to vděční.Protože nikdy nevíme kdy to skončí. Upíři, lidi, všichni buďme rádi za to co jsme. A poslední věc, děvčátka, vzpamatujte se. Svět je plný násilí a "zlých lidi" tydle stránky jsou jak stvořené pro vás ale také pro dost úchylné lidi. Dávejte si pozor, není špatné snít, ale buďte stále na zemi. I kdyby upíři existovali, určitě nebudou psát na tydle stránky. Možná by si je jen přečetli a dost by se u nich pobavili. "praví upíři" si s vámi nebudou sjednávat schůzku aby vás "přeměnili" tu si s vámi sjednají opravdoví netvorové!!! "Mundus vult decipi, ergo decepiatur "

upiri?

(Tyna, 20. 6. 2013 22:13)

Tak fajn cetla jsem si cely komentar a je fakt divnej...
Jo, ok upiri deniky, twilight jsou ilmy na ktery sse dokazu divat porad
a mozna je fajn byt upirem ale kdo vi?
Prece jen si o tom muzete psat az bude vetsi dukaz ale ted?
Jen hrobka nestaci.

upíři......

(vanessa, 15. 6. 2013 21:02)

Ahoj sice jsem jestě malá ale rozumim tomu kym se chcete stat ja vim ze zivot neni jednoduchy ale uvedomte si ze kdyz se stanete upirem nebo upirkou stratite svou rodinu,skolu,pratele a hlavne jistotu nad zivotem.....verim na upiry ale ve svich snech....

Znám upíra

(Egosoftlykillplease, 7. 4. 2013 22:56)

Já mám upíra doma. Uklízí zásadně v noci, česnekovou polévku nejí, do kostela nechodí, když do ní buším tak upí a díky ní je moje energie pryč a peněženka prázdná.

Re: Znám upíra

(Vic., 12. 5. 2013 19:06)

Bože jeden by nevěřil kolik z velký části holek ve věku okolo patnácti míň či víc chtějí být upírkami a absolutně nepřemýšlí nad tím ,že kdyby se jimy staly což je naprosto nepravďepodobný. jednoho dne by viděly všechny lidi ci znáji a mají je rádi umírat pokud by neměly ten dementní napad je proměnit taky , jen že ti by zase proměnily svoje rodiny a lidi v okolí a tak by to bylo u každýho kdo není tak velkej sobec a pokratec. Prosím vás vy debilky řekněte či byjste se pak chtěly asi živit.
Jasný zvířecí krev jako ji pijou Culenovy ve stmívaní nebo Stefan v Upířich denícich a kde sakra berete tu jistotu že všechno co je v Tv a na webu je pravda???
( s MAGOŘI!!! souhlasím ) a jestly mate v umyslu my prave teď začít nadávat že jestly na vampírysmus nevěřím tak co potom dělám na těch to webovkách tak fajn přiznávám je mi 14let Četla jsme Upíří Deníky ,Vampírskou Akademi, Smečku a Pokrevní Pouta.
Všechno to jsou úžasny a zajímavy přiběhy ale nikdy se nemají stát ve skutečném světě ktery je plny bolesti i bez Upíru.
Na stranku jsem narazila při hledaní Vampire Diares online a nějak mě upoutala ikonka upíři v čechach
a mimochodem stejně pochibuju že tenhle sloh po mě bude někdo číst

Re: Re: Znám upíra

(Lucka, 2. 6. 2013 14:33)

já si to myslím s tebou sou to magoři který chtějí být upírkami či upíři !


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15

následující »