Jdi na obsah Jdi na menu
 


VLNA UPÍRSTVÍ V ČESKÝCH ZEMÍCH
Mezitím co upalování čarodějnic bylo obvyklé za středověku a v sedmnáctém století, úplnou pohromou pro decimování upírů bylo 18 a 19 století. V Čechách to bylo především Olomoucko, Praha a okolí, Polabí, Šumava a Krkonoše. Tehdy zaplavila Evropu přímo vlna upírství a na vampýry - živé či mrtvé byly pořádány doslova hony.

Podivné nálezy v hrobech
Hroby neživých byly exhumovány, srdce probíjena kůly, těla čtvrcena a často i pálena. Podle záznamů soudců, biřiců, policie, vojáků, církve, lékařů a katů, byli mrtví v hrobech ve skvělé tělesné formě, ti co umřeli jako staří, měli mladistvý vzhled, pevné svaly a napnutou kůži bez vrásek, jejich těla byla plná čerstvé pulzující krve. Těla nezapáchala, naopak vydávala fialkovou vůni. Zvířata se v blízkosti otevřených hrobů plašila. Lékaři považují upíří expansi v osmnáctém a první třetině devatenáctého století za epidemii, podobnou moru.

Upíři v Čelákovicích
Nejznámější upírskou aférou poslední doby je objev hrobů upírů poblíž Prahy v Čelákovicích. Poprvé jsem se o existenci upírů v Čelákovicích dověděl z. vědecké zprávy. V červenci roku 1966 bylo v Čelákovicích narušeno kostrové pohřebiště na pozemku č.2995. Pohřebiště narušil na své zahradě František Zmek výkopem pro vodovod .Nález byl oznámen nynějšímu řediteli městského muzea v Čelákovicích panu doktorovi Jaroslavu Špačkovi a ten z pověření AÚ ČSAV v Praze na uvedeném místě provedl záchranný výkop.
Celkem bylo odkryto 11 hrobových jam,v nichž bylo pohřbeno 12 jedinců .Na všech kostrách jsou patrné známky protivampýrického zásahu,v několika případech kombinovaného .Datace nálezu:pravděpodobně počátek 11,století……

Odborníci zatím kroutí hlavami
Tímto na první pohled poněkud fantaskně vyhlížejícím prohlášením začíná obsáhlá zpráva uveřejněná v roce 1967 v tak střízlivém periodiku ,jako je časopis Národního muzea v Praze .Od té doby pokračují výzkumy jak dané lokalitě, tak v blízkém okolí. Tak byly například i v Lysé nad Labem, či Staré Boleslavi objeveny pracovníky čelákovického muzea nedávno hroby podobného typu, údajně též se známkami protivampýristických zásahů.
Zmíněné objevy jsou čas od času publikovány v tisku a i ve 21. století lákají do okolí Čelákovic desítky odborných i amatérských lovců upírů, či upířích artefaktů, kteří systematicky prohledávají krajinu a pátrají po sebemenší stopě upíra.
Díky objevům v Polabí se však můžeme i dnes potají otřásat hrůzou z nepoznaného, protože ani těm nejerudovanějším odborníkům se pro dotyčné nálezy nepodařilo nalézt přesvědčivé vysvětlení.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Znám upíra

(Vic., 12. 5. 2013 19:07)

:DD
Pěkná metafora:D
(měla to být připomínka ke komentu od MAGOŘI!!!)

Slint!

(Pedobear, 7. 4. 2013 22:54)

Teda já být pedofil, tak vím na jaký stránky chodit. Ty o upírech (slint).

MAGOŘI!!!

(violeta, 15. 3. 2013 21:43)

Hele já chápu, proč se všichni chcete stát upíry, ale je to blbost! Netvrdím, že já sama jsem upírka a taky netvrdím, že nebyly chvíle, kdy jsem se jí nechtěla stát, ale uvědomte si pár faktů: vy nevíte, jací upíři doopravdy jsou, třeba jsou to jen krvelačné bestie, které běhají od baru k baru a vysávají nevinné lidi, třeba mají na výběr, jako v Upířích denících nebo Stmívání, ale vy to nevíte!!!! Nikdo z vás upíra pravděpodobně nikdy nepotkal... upíři nejspíš ani neexistují, tak si to uvědomte. A potom už jen způsob jakým píšete - ty pravopisné chyby, to že jste se s kamarádkou staly upírkami... KECY, KECY, KECY!!! Myslím, že kdyby nějaký upír existoval, proč by si kazil svou věčnost tím, že prolézá trapné internetové stránky a dává svůj email malým holkám, co si myslí, že chtějí být upírkami??? TOHLE SI UVĚDOMTE! VŠECHNO CO TADY JE, JSOU JEN LŽI A PARANOIA DĚCEK, CO SI CHTĚJÍ ZNIČIT ŽIVOT...

Re: MAGOŘI!!!

(Trapní????!!, 16. 3. 2013 11:22)

Nic ve zlím ale trapná si leda ty!!!!!!!!!§ I kdyby neexistovali,no a co???
Jak si řekla jsme děcka.A rozhodně nemáme paranoiu jen proto že si myslíme že existují!!!!!!!!!!!!!! Každej máme jinej názor na svět,nevěř si na ně nikdo tě nenutí.Ale laskavě si nech svoje blbí kecy pro někoho jako ty!!! Nikoho nezajímají!!!!!!!

Re: Re: MAGOŘI!!!

(Andrea, 25. 3. 2013 18:18)

Naprosto s tebou souhlasím:))Je to náš život a na nějaký moudra od někoho kdo na tu stránku taky píše nejsme zvědaví;)

Re: Re: Re: MAGOŘI!!!

(:)))), 25. 3. 2013 19:32)

Že jo :D Jsme dvě a ona jedna takže stěééér :D

Re: Re: Re: Re: MAGOŘI!!!

(Andrea, 27. 3. 2013 18:12)

Ano:DA jak že se jmenuješ?:D

Re: Re: Re: Re: Re: MAGOŘI!!!

(:)))), 28. 3. 2013 14:58)

Anča :D Máš fb můžem pokecat ty víš o čem :DDDD

Re: Re: Re: Re: Re: Re: MAGOŘI!!!

(Andrea, 28. 3. 2013 17:35)

Jasně,pošli mi tvůj fb a pokecáme;) :D

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: MAGOŘI!!!

(FB :D, 28. 3. 2013 18:49)

https://www.facebook.com/anca.vemolova :D Těším se :D Bude sranda

Re: MAGOŘI!!!

(kozalinda, 7. 4. 2013 20:26)

A proč teda violeto na thle stránk píšeš???A proč nás co na upíry věříme nenecháš žít podle sebe???Když na upír chceme věřit můžem ne ně věřit když na ně nevěříme tak na ně nevěříme,no a co???

opravdu exiistují upíři?

(kozalinda, 7. 4. 2013 20:18)

nějak jsem to nepochopila,tak že se ptám: exiistují upíři.prosím odpovězte co nejdřív, a odpovězte ano nebo ne nebo asi!!!

Mám takovou kámošku :(

(Liky , 6. 3. 2013 17:22)

Kámoška mi říká že je upír ale mě se nezdá přijde mi normální nejhorší na tom je že je to moje nej kámoška :(

Moc bych se chtěla stát upírem!

(Andrea, 6. 3. 2013 15:16)

To co tu píšete jako že"Já jsem upír a klidně tě proměním,ale nevím jestli z tebe nevypiju všechnu krev"Tak to je slabší,myslím že tomu nikdo nevěří..já bych upírkou chtěla být moc,i kdybych se měla rozloučit s rodinou a přáteli,myslím že bych dokázala i pít krev..já vím je to sobecké vůči mé rodině,ale je to můj sen;)

upíři jsou a vždy budou

(kamila, 6. 1. 2013 21:01)

já vym že vy si mislýte že jen blábolím ale já už ho viděla a ne jednou protože moje kamarádka tím je a já taky vjeřte nebo ne je mito uprdele :) a nejsme tu sami pijem krev zvječí se nám zorničky naskočí žíly chut na krev to všechno se nám děje nejsmě rychlí nebo takoví bláboly ale jsme to nemůžem spát nic divní sni vidíme to co vy ne tomu stejně nevjeříte ale m to jsme a jestly je to taky někdo tak napište na tendle emajl:zim.kami@seznam.cz

upíři existujou

(Rose, 7. 12. 2011 19:30)

Existujou!....

Re: upíři existujou

(si piš, 2. 1. 2013 11:46)

si piš ! Že jsou

možná jsm upír

(bára , 28. 12. 2012 12:48)

zčervenali mi oči mám chladné tělo zbělalou kůži a kdyš se řiblížím ke kamarádům vždy cítím jak jim v těle proudí krev a já po tý krvi toužím nevím co mám dělat jsem silá a strašně rychlá

:)

(rina, 8. 12. 2012 18:42)

hele, taky si myslim že být upírem by bylo fakt super. ale pomyslete si že by ste museli opustit rodinu. těžko by ste jim vysvětlovali proč nestárnete a proč se vám při pohledu na krev zašpičetí tesáky.
ale opravdu by bylo bezva být upír,s tím souhlasím!

Upíři

(Kateřina, 23. 10. 2012 13:38)

A jsou ještě mezi námy nějaký upíři? :)


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15

následující »